Maciej Fortuna

Maciej Fortuna i Fortuna Music

Maciej Fortuna

Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Doktor habilitowany sztuk muzycznych i magister nauk prawnych, prowadzący aktywną działalność artystyczną. Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video.

Fortuna Music

Fortuna Music działa od 2012 roku. To studio nagrań i wydawnictwo płytowe, które powstało jako sposób na niezależność artystyczną, nieograniczoną swobodę twórczą i możliwość wyrażenia się na swój sposób. Wydawnictwo zajmuje się realizacją pomysłów Macieja Fortuny. // Trochę od siebie: w muzyce pięknie jest być samodzielnym. Dziś to prawie niemożliwe - nie czekać na nikogo i iść w swoim kierunku.

INFO // KONTAKT

Informacje o nadchodzących koncertach i wydarzeniach w kraju i za granicą aktualizujemy na bieżąco na profilu facebook.

Wszystkie albumy Macieja są dostępne na stronie wydawnictwa: fortuna-music.com. Poza tym można je znaleźć na itunes, cdbaby i spotify.

Kliknij i sprawdź. Kontakt z managementem? Rider techniczny? U dołu strony. Kliknij tutaj.

działalność artystyczna

Gatunki łączy ze sobą wszystkimi dostępnymi środkami. Choć wiele gatunków muzycznych jest mu bliskich, nie chce zamykać się w żadnym z nich. Tworzy zespoły należące do polskiej czołówki muzyki improwizowanej - Maciej Fortuna Trio (Solar Ring, Sahjia, At Home, Jazz), wielokrotnie wyróżniany Maciej Fortuna Quartet czy duet Fortuna/Dys, mający w swoim dorobku dwa albumy - Tropy (FM, 2013) i Maciejewski Variations (DUX, 2014). Wykonuje muzykę łączącą jazz z elektroniką - ten rozdział tworzy zarówno solo, jak i w duecie z An On Bast (albumy 1, Live oraz Electronic transcription of film music by Krzysztof Penderecki). W ostatnim czasie w kraju wyjątkowy sukces odniósł jego projekt słowiański czerpiący ze zbiorów kolbergowskich (Kolberg Fortuny; później Maciej Fortuna Słowiański). Jego działalność koncertowa objęła wiele festiwali zagranicznych, między innymi Jarasum International Jazz Festival, Heineken Jazzaldia (San Sebastián Jazz Festival), czy Fringe Festival.

Jego twórczość jest doceniana przez krytyków polskich i zagranicznych.
recenzja koncertu Maciej Fortuna Trio w DownBeat
recenzja albumu « Jazz from Poland » Maciej Fortuna Acoustic Quartet na portalu polish-jazz

nowe: Fortuna plays Szymborska

Nagrania Wisławy Szymborskiej czytającej swoje wiersze zna niemal każdy. Co wydarzy się, gdy melodia jej głosu zostanie potraktowana dosłownie - gdy muzykę ściśle uzależni się od jej słowa, a ze składowych powstanie interaktywny wieczór poetycki? Takie ujęcie ogniskuje uwagę na elementach kryjących się za barwą głosu, jego tonacją, zróżnicowanym tempem i rytmem recytacji. To wyjątkowe połączenie muzyki i poezji, które pozwala wybrzmieć nie tylko słowom, ale również ich melodii. Maciej Fortuna gra Wisławę Szymborską wszystkim - szczególnie młodym, którzy mogą odkryć ją zupełnie na nowo

W projekcie wykorzystano archiwalne nagrania audio, wideo oraz oryginalne wyklejanki autorstwa Wisławy Szymborskiej.

Więcej na: fortunaszymborska.com